Lietuvių kalbos žiemos kursai

2018-ųjų metų Žiemos lituanistikos kursuose (sausio 8 d. – vasario 2 d.) mokosi 57 studentai. Jie atvyko iš 22 šalių: Argentinos, Australijos, Austrijos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Gruzijos, Indijos, Indonezijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Mongolijos, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Vokietijos.

Kursų dalyviai, pagal kalbos mokėjimo lygį suskirstyti į penkias grupes, kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po pietų klausosi paskaitų apie Lietuvos kultūrą (lietuvių kalbą, istoriją, socialinį ir politinį gyvenimą, kasdienio gyvenimo kultūrą, senąją lietuvių kultūrą) ir gamtą, dalyvauja ekskursijose po Vilniaus universitetą, Vilniaus senamiestį, lankosi Valdovų rūmuose, Genocido aukų muziejuje, Nacionaliniame Lietuvos muziejuje. Vakaronėje ragauja lietuviškų patiekalų, mokosi lietuviškų šokių ir žaidimų. Šeštadieniais vyksta į Trakus, Kauną, Anykščius.