Lietuvių kalbos vasaros kursai

Š. m. liepos 2–27 d. Vilniaus universitete vyksta Vasaros lituanistikos kursai. Mokytis lietuvių kalbos ir susipažinti su Lietuvos kultūra atvyko 93 studentai iš 27 šalių: Argentinos, Australijos, Austrijos, Brazilijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Filipinų, Gruzijos, Indonezijos, Italijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Naujosios Zelandijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos, Uzbekistano, Vengrijos, Vokietijos. Daugiausia atvykusiųjų iš JAV – 20 studentų.

Net 33 kursų dalyviai yra gavę Švietimo mainų ir paramos fondo finansavimą. Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimo projektas parėmė dar 11 studentų dalyvavimą kursuose.

Suskirstyti į 6 grupes pagal kalbos mokėjimo lygį studentai kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po pietų vyksta paskaitos apie Lietuvos kultūrą – kalbą, architektūrą, tradicijas, folklorą, socialinį ir politinį gyvenimą, kasdienio gyvenimo kultūrą – ir gamtą.

Bus rengiamos ekskursijos po Vilniaus universitetą ir Senamiestį. Studentai lankysis Valdovų rūmuose, Genocido aukų muziejuje ir Europos parke. Kursų dalyviai bus mokomi lietuvių liaudies dainų ir ratelių, tradicinių amatų. Jie linksminsis vakarėliuose, šoks ir dainuos su VU folkloro ansambliu „Ratilio“. Šeštadieniais kursų dalyviai važiuos į Trakus, Kauną ir Druskininkus.