Lietuvių kalbos vasaros kursai

Liepos 3–28 dienomis Vilniaus universitete vyksta Vasaros lituanistikos kursai. Mokytis lietuvių kalbos ir susipažinti su Lietuvos kultūra atvyko 76 studentai iš 25 šalių: Australijos, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Čekijos, Danijos, Estijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Kanados, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Venesuelos, Vengrijos, Vokietijos. Daugiausia atvykusiųjų iš JAV – keturiolika.

Dvidešimt keturi kursų dalyviai į kursus atvažiavo, gavę Švietimo mainų ir paramos fondo finansavimą. Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimo projektas parėmė dar dvidešimties studentų dalyvavimą kursuose.

Suskirstyti į 6 grupes pagal kalbos mokėjimo lygį studentai kasdien po 4 ar 6 akademines valandas mokosi lietuvių kalbos. Po pietų vyksta paskaitos apie Lietuvos kultūrą (kalbą, literatūrą, istoriją, tradicijas, socialinį ir politinį gyvenimą, kasdienio gyvenimo kultūrą) ir gamtą. Rengiamos ekskursijos po Vilniaus universitetą, Senamiestį, lankomasi LR prezidentūroje, Valdovų rūmuose, Genocido aukų muziejuje. Rengiami vakarėliai. Šeštadieniais važiuoja į Trakus, Kauną ir Rumšiškes.

Laikraštyje „Lietuvos žinios“, taip pat to paties pavadinimo portale publikuotas straipsnis apie vasaros kursų dalyvius.