Lietuvių kalbos vasaros kursai

Prasidėjo lietuvių kalbos vasaros kursai

Liepos 4–29 dienomis Vilniaus universitete vyksta Vasaros lituanistikos kursai. Mokytis lietuvių kalbos ir susipažinti su Lietuvos kultūra atvyko 66 studentai iš 22 šalių: Australijos, Azerbaidžano, Danijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Ispanijos, Italijos, Kanados, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos. Daugiausia kursų dalyvių atvyko iš JAV – penkiolika. Nemažai kursų studentų yra lietuvių kilmės. Ją išduoda lietuviški vardai (Goda, Giedrius, Rasa, Ieva, Liepa, Žydrė) ir pavardės.

15 studentų dalyvauja dviejų savaičių programoje, 41 – mėnesio. 17 kursų dalyvių Lituanistinių studijų katedros rengiamuose kursuose jau ne pirmą kartą. 20 kursų dalyvių – dėstytojų ir studentų – į kursus atvyko, gavę Švietimo mainų ir paramos fondo finansavimą.

Kasdien po 4 ar 6 akademines valandas studentai mokosi lietuvių kalbos, klausosi paskaitų apie Lietuvos kultūrą (kalbą, literatūrą, istorija, kasdienio gyvenimo kultūrą, socialinį ir politinį gyvenimą, Vilniaus universitetą) ir gamtą. Po paskaitų rengiamos ekskursijos po Vilniaus universitetą, Senamiestį, lankomasi LR prezidentūroje, Valdovų rūmuose, Genocido aukų muziejuje, Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre. Kursų dalyviai mokomi lietuvių liaudies dainų ir ratelių, tradicinių amatų. Linksminasi vakarėliuose, šoka ir dainuoja su VU folkloro ansambliu „Ratilio“. Šeštadieniais važiuoja į Kauną, Trakus ir Rumšiškes.